HANGİ PARTİYE OY VERECEĞİM?

            Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni bölüp parçalayarak, Atatürk İlke ve Devrimleri’ni yok edip, bu topraklarda başka devletlerin kurulmasını sağlayarak, sonuçta “Türk-Kürt Federe İslam Devleti” kurma düşü (rüyası, hayali) görenlerin “gemi azıya alıp” us dışı (akıl dışı) davranışlarını gören gönüldeşlerim (dostlarım) soruyorlar:

“Hangi partiye oy vereceğim?”

***

     Ben size, oy verilecek bir parti adı söylemeyeceğim. Bunu bulmayı size bırakarak, benim hangi nitelikte bir partiye oy vermeyeceğimi anlatacağım.

Ama öncelikle ben kimim?

Ben, Atatürk İlke ve Devrimlerini, birlik içinde tek bir ereği olan (üniter)  Türkiye Cumhuriyeti Devletini savunan, T.C. yurttaşı olduğum için övünen, kör inançları değil eleştirel aklı kılavuz (rehber) kabul eden birisiyim.


***

            “Bağımsızlık ve özgürlük benim karakterimdir” diyen Atatürk’ün bu sözünü algılamayan ve yayılımcılarla (emperyalistlerle) işbirliği içerisine giren veya bu işbirliğine sıcak bakan hiçbir partiye oy vermeyeceğim.

Yani ABD’nin ve AB’nin bir dediğini iki etmeyen, iç ve dış siyasalarını (politikalarını) onların istekleri doğrultusunda yürüten; yayılımcıların Ortadoğu’daki çıkarlarının eş başkanlığını yapanlara oy vermeyeceğim.

Devlet yönetimini elinde bulundurmak, devlet gücünü kullanabilmek için (iktidar olabilmek için) her seçim öncesi ABD’ye 4-5 kişiden oluşan kurullar (heyetler) göndererek, sanki “devlet gücünü bize verin, biz size daha yararlı oluruz” dercesine yayılımcılardan yardım umanlara da oy vermeyeceğim.

***

            Atatürk’ün 1930 yılında “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına Türk Ulusu denir” sözünü yadsıyıp yok sayanlara;

Atatürk’ün 1933 yılı Cumhuriyet Bayramı konuşmasında açıkça belirterek, “Ben, manevî miras olarak hiçbir âyet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevî mirasım ilim ve akıldır” demesine karşın, ilim ve aklı yadsıyıp yerine dogmaları (kör inançları) koyanlara oy vermeyeceğim.

Türk’e, Atatürk’e, Laik Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne, 1923 devrimine karşı olanlara; bu çağ dışı yaratıklarla içli dışlı olanlara, oy almak için onların sırtlarını sıvazlayanlara, oy vermeyeceğim.

Din duygusunu, Tanrı ile kendisi arasındaki bir ilişki olmaktan çıkarıp, oy avcılığı ve kişisel ya da kurumsal çıkarları için kullananlara, -bir din adamının deyimiyle- halkı “Allah ile aldatanlara” oy vermeyeceğim.

Halkı, hem Allah hem de Atatürk’le aldatanlara, halk avcılığında ustalaşmış böylelerini aday göstererek güç sahibi olmak isteyenlere de oy vermeyeceğim.

***

            “Tanrı”, Türk, Türklük”, “milliyet, milliyetçilik” kavramlarının içini boşaltarak, yurdunu, ulusunu körü körüne seven (şoven), bağnaz (mutaassıp) yurtseverlere; uluslar arası ilişkilerin çıkara dayalı olduğunu bilmeden ırkçılık yapanlara; öğrenmek için çaba göstermediği, bilmediği öğretilere (doktrinlere) iş olsun diye karşı çıkanlara, kaba kuvvet kullanmayı beceri sayanlara da oy vermeyeceğim.

***

            Bir özlü söz, “Haklıdan değil de güçlüden yana olanlar korkak ve kaypak olurlar. Güç merkezi değiştikçe döner, sonunda fırıldak olurlar” diyor.

Ben bu fırıldakların oy verdikleri partilere de oy vermeyeceğim.

***

            Ben yayılımcılığa (emperyalizme), onun işbirlikçisi yerli hayınlara (hainlere) karşı olan; tam bağımsız Türkiye’yi, Türk Ulusu’nu, Atatürk İlke ve Devrimleri’ni, çağdaşlığı savunan; Atatürk’ün her türlü kalıtına (mirasına) hıyanet (ihanet) etmeyen; bölücülük yapmayan, bölücülere yardım etmeyen; kör inançları değil, eleştirel aklı kullanan bir partiye oy vereceğim.

            Peki, böyle bir parti var mı?

Bence var. Biraz araştırın, çaba gösterin, böyle bir parti olduğunu göreceksiniz.

“Oyumuz boşa gider” mi diyorsunuz? Yanılıyorsunuz!

Unutmayın, öne sürerek savunduğu düşüncede (davasında) haklı olan kişi, tek başına çoğunluktur.

Yedi düvele ve onların işbirlikçilerine karşı savaş açan Atatürk de, Samsun’a çıkarken yalnız sayılırdı!

Bir cevap yazın